Разработка платного шаблона Joomla
piątek, 20 maj 2022 12:44

Polska Seria Enduro MTB

Spotkania i ustalenia organizatorów zawodów enduro MTB w Polsce mają swój finał. Trwało to długo, bo uzgodnienie samych zawodów z lasami, samorządami i sponsorami było w tym roku wyjątkowo trudne i czasochłonne. Niemniej startujemy z tematem. Polska Seria Enduro MTB to swego rodzaju Puchar Polski lub inaczej mówiąc klasyfikacja generalna na którą składają się wyniki zawodników uzyskane na kilku różnych wyścigach. W tym roku klasyfikacji tej nie  nazywany Pucharem Polski, gdyż nie współpracujemy ostatecznie przy tym projekcie z Polskim Związkiem Kolarskim. Niemniej w przyszłości liczymy, że to się zmieni. Ponadto mamy nadziej, że do grona poniższych imprez i organizatorów dołączą kolejny. tak aby zawodów enduro mtb przybywało w naszym kraju. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem.


Regulamin w załączniku poniżej.


 

poniedziałek, 16 maj 2022 23:51

2 lipca zapraszamy do Myślenic

W pierwszy weekend lipca zapraszamy Was serdecznie na festiwal Extreme Jam do Myślenic. W ramach imprezy odbędzie się wiele konkurencji a w tym i nasze zawody czyli Makita Enduro MTB Series. 

Zachęcamy do ślecenia informacji na wydarzeniu: www.facebook.com/events/1497776770656167?ref=newsfeed


poniedziałek, 09 maj 2022 07:46

Sezon otworzymy 11 czerwca w Świeradowie

Długo wyczekiwana informacja jest już potwierdzona!
Pierwsza edycja cyklu zawodów kolarskich Enduro MTB Series odbędzie się w Świeradowie-Zdroju. Po sukcesie imprezy w zeszłym sezonie, ponowne ściganie się w Izerach z pewnością przysporzy wiele radości i emocji, szczególnie że trasy przygotowuje ekipa Izerriders. Z uwagi na zmiany regulaminowe (kategorie wiekowe, punktacje, grupy itp.), zapisy zostaną uruchomione za około 2 tygodnie.
W sobotę 11 czerwca czeka na danie główne, czyli w wyścigu enduro w formacie on-sight.
Zaś w niedzielę 12 czerwca szykują się emocje sportowe dla najmłodszych czyli mini-wyścig dla dzieci, oraz wycieczki z lokalnymi riderami.
Impreza odbędzie się dzięki wsparciu Miasta Świeradów-Zdrój, oraz współpracy z Nadleśnictwem Świeradów. Kolejne szczegóły niebawem.

wtorek, 26 październik 2021 23:45

Dysk do zadań specjalnych

Dysk Transcend Portable ESD230C 480GB

Ilość zdjęć i ujęć filmowych wykonywana na naszych zawodach jest bardzo duża. Kilka aparatów, kamer, wiele gigabajtów danych. Jak to wszystko ogarnąć, gdy do oficjalnego video używamy materiały od samych zawodników? Tu z pomocą "przyszedł" dysk Transcend ESD230C o pojemności 480 GB. To mały, wygodny dysk SSD, który oferuje wysokie transfery oraz bezpieczeństwo danych (tworzy kopie zapasowe i szyfruje dane wrażliwe).

Dysk został wyposażony w interfejs USB-C (3.1 Gen 2) z obsługą UASP, dzięki czemu zapewnia prędkość odczytu i zapisu na poziomie odpowiednio nawet 520 i 460 MB/s. To niezwykle przydatny, gdy podczas organizacji wyścigu czy sesji stale się spieszymy. Dołączony kabel USB-C umożliwi szybkie połączenie z nowoczesnymi ultrabookami i komputerami MacBook, jak również z urządzeniami mobilnymi obsługującymi technologię OTG. Natomiast znajdujący się w zestawie przewód USB-C do USB-A (3.1 Gen1) zapewnia kompatybilność ze wszystkimi komputerami stacjonarnymi i laptopami.

Jak na razie nas nie zawiódł, mimo że przeszedł testy bojowe w deszczu i kilka upadków a kilka razy dostarczył wiele GB filmowej surówki naszemy filmowcowi.

 

Strona www producenta.

              
czwartek, 24 czerwiec 2021 14:55

Boskie enduro

Jak wiecie grono wspierające tegoroczną imprezę jest spore. Wśród nich są wyjątkowe kobiety. @Boskie Karkonoskie. Dziewczyny bardzo pomogły nam w organizacji imprezy, dlatego my chcemy pomóc im.

Dlaczego to wyjątkowe dziewczyny? Bo w czasach covid-19 założyły Fundację, która wspiera kobiety w biznesie, w podróży za marzeniami o byciu na swoim, w aktywizacji zawodowej.  Organizują szkolenia, poradnię biznesową, warsztaty manualne, spotkania networkingowe, aktywności na świeżym powietrzu. Wszystko po to by w tym trudnym czasie kobiety w regonie wesprzeć kobiety po utracie firmy, stanowiska pracy, wiary w siebie i własne umiejętności. By poprzez rozwijanie swoich kompetencji społecznych i zawodowych oraz budowanie wzajemnych relacji, tworzyła się sieć kontaktów, kooperacji i wzajemnego wsparcia.

Niestety pandemia nie pozwalała im działać na pełnej korbie. By przetrwać i utrzymać miejsca pracy, poradziły sobie sposobem. Szydełkowały, robiły na drutach, szyły torby z zasłon, banerów reklamowych i jeansów. 

W sobotę podczas ogniska w Cottonina Hotel i SPA, odwiedźcie ich stoisko, kupcie słodkości ich wypieku, albo czapkę, torbę, buffa czy kubek. To naprawdę mega rzeczy. A przy okazji wesprzecie Fundację. 

W niedzielę natomiast, Boskie Karkonoskie zabiorą Was na spacer nordic walking połączony z kąpielami leśnymi. Dziewczyny nazywają to „Shinrin youku po izersku”. Będzie więc i marsz, i przytulanie się do drzew i ćwiczenia oddechowe i stąpanie boso po ściółce leśnej. 

Zatem kto chce wziąć udział w leśnym SPA, zbiórka w niedzielę o 09:00 w Cottonina Hotel i SPA.

wtorek, 12 styczeń 2016 18:04

Czym jest formuła on-sight

Rowerowe enduro to niezwykle urozmaicona dyscyplina kolarstwa górskiego, wymagająca wszechstronności zarówno od riderów jak i od sprzętu. Właśnie dlatego endurowcy tworzą niezwykle barwną grupę kolarzy, wywodzących się często ze skrajnie różnych dyscyplin MTB – od XCO, DH czy 4X. Równie nieszablonowa jest także formuła zawodów opierająca się na pomiarze czasu przejazdu odcinków specjalnych, których trasy są ujawniane zawodnikom na kilka dni przed planowaną rywalizacją. Co jednak się stanie jeśli do momentu startu nikt nie będzie znał trasy? Jedno jest pewne – emocje związane z pokonywaniem trasy na pewno się spotęgują. To także swoisty powrót do korzeni MTB opierającego się na eksploracji terenów niedostępnych do tej pory dla roweru.